Bezinkový sirup ke každodennímu pitnému režimu

Když na vás „leze“ chřipka, cítíte, že posmrkáváte, bolí vás svaly a klouby, zvyšuje se vaše tělesná teplota, jakožto obranný imunitní mechanismus, a raději zalezete do postele, než abyste se pustili do vaší oblíbené činnosti, je to situace, která již bývá srovnatelná se známým rčením „pozdě bycha honit“.

V tu chvíli si možná uvědomíte, že :„kdybych jedla víc čerstvého ovoce, kdybych se méně stresovala, kdybych šla dříve spát a raději v noci oželila sledování toho filmového dramatu v TV, co mi jen sebral energii… atd“.

Dobré je uvědomit si, že organismus dokáže předcházet takovýmto onemocněním, a že má na to dostatek svých vlastních sil a prostředků, a my bychom si to měli uvědomit a dát jim prostor. To klíčové slovo je vždy „prevence“ a tedy je na každém z nás, jak se rozhodneme.

kvetoucí bezinky

Pokud máte pocit, že jste často nemocní, zklidněte se, meditujte a přemýšlejte, co děláte špatně. Nejvíce viny za svůj zdravotní stav obvykle neseme každý sám.

Co pít

Téma zdravého stravování – to je na dlouhé povídání, a my bychom vám rádi připomněli, jak na pitný režim. Dostatek tekutin v rozumné míře (nikoli nadbytek) je pro fungování našeho těla zásadní, ale co máme pít, aby to doopravdy fungovalo?

Minerálky nebo ionťáky – silně mineralizované vody jsou perfektní, ale opravdu v rozumném množství. Doporučit můžeme např. Vincentku s dostatkem dobře vstřebatelného jódu nebo Magnesii, jako dobrý zdroj hořčíku.

Čistá pramenitá voda – dobrá ionizovaná volba, pokud je střední tvrdosti, zbavená chlóru a toxických kovů, pesticidů a herbicidů, např. nějakým šikovným a dobře recenzovaným filtrem.

květ černého bezu

Kvalitní sirupy – skvělý způsob, jak obohatit svůj život o výtažky z ovoce. Může to být sirup z černého bezu Eshop.koldokol.cz, malin, rakytníku, hrušek, jablek, černého rybízu, ale pozor – bez přidaného bílého řepného cukru a chemických konzervantů!

Bez alkoholu – alkohol do pitného režimu nepatří, obsah alkoholu bohužel takřka anuluje obsah cenných živin, a to v pivu nebo vínu. Lepší volba je nealkoholické pivo.

Bez kávy – kofeinové nápoje na sebe vážou minerály, např. hořčík a navíc zvyšují vyplavování adrenalinu a kortizolu (stresových hormonů). Když kávu nebo černý či zelený čaj, tak opravdu s mírou.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.