Hřebec a Bestie Jackie Collinsové

V současné době máme čas dovolených. Na dovolenou si přibalí knihu i ten slabší čtenář a obvykle si ji dokonce i přečte. A stejně tak na dovolené i nároční a náruživí čtenáři často sleví ze svých potřeb a vezmou zavděk s méně náročnou literaturou. Ideální pro období dovolených je například četba kniha Jackie Collinsové.

čtenářka u řeky

Jackie Collinsová se objevila na našem knižním trhu jako blesk z čistého nebe a lidé všichni její tvorbu hltali. Přibližovala ve svých knihách život bohaté smetánky, život, o kterém se nám ani nesnilo a který ona tak důvěrně znala. Jedním z jejích minisérií je dvoudílný román Hřebec a Bestie.

· Hřebec – příběh sleduje osudy chudého atraktivního naivního mladého muže Tonyho, který touží po tom se společensky a ekonomicky vyšvihnout a neváhá k tomu využít svého šarmu, atraktivního vzhledu a své mužské vybavenosti. Má štěstí, že potkává nesmírně bohatou vdanou atraktivní ženu Fontaine, která má zároveň nesmírnou sexuální apetenci. Fontaine zřizuje za přispění svého bohatého manžela v Londýně luxusní klub, kde se Tony stává jejím vedoucím a díky svému osobnímu kouzlu dokáže do klubu nalákat ty správné lidi z lepší společnosti. Časem má Tony Fontaine dost, zato se však zamiluje do její nevlastní dcery Alexandry, která je čistá nevinná duše, ačkoli je dědičkou nesmírného bohatství. Tony je sice atraktivní, ale také naivní a rozhodně mu chybí pronikavá inteligence. Ztrácí tak své prestižní místo v klubu i svou lásku, která miluje jiného.
četba u jezera

· Bestie – volně navazující příběh se tentokrát zaměřuje na osudy Fontaine, kterou známe z prvního dílu „Hřebec“. Fontaine je čerstvě rozvedená, protože její manžel odhalí její nesčetné nevěry. I když je ve svém rozvodovém vyrovnání štědrý, není to dostačující pro Fontaine, která si zvykla mít pro sebe jen to nejlepší. Na scéně se objevuje atraktivní muž Nico, který je sice pravý gentleman, ale řízením osudu se z něho stává neúspěšný hazardní hráč. Což je špatně, protože i on podobně jako Fontaine chce pro sebe jen to nejlepší. Jak to dopadne, když se Nico a Fontaine setkají, se můžete dozvědět ve volném pokračování Hřebce.

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.