Jaké jsou důvody k zamítnutí hypotéky?

Ceny nemovitostí v posledních letech rotou do astronomických výšin a nevypadá to, že by se v nejbližší obě blížila jejich stagnace. Jen málokdo už si tak v dnešní době může pořídit bydlení za pomoci vlastních úspor a povětšinou jsou to právě bankovní domy, kam míří jako první. Hypotéka na bydlení Nebankovnihypoteky je jeden z prostředků jak si sen o vlastním bydlení proměnit ve skutečnost. Abychom o hypotéku v bance vůbec mohli zažádat a byli schopni říct, že naší žádosti banka vyhoví je zapotřebí splnit několik zákonem daných podmínek. Pojďme se na některé z nich podívat.

  1. Pravidelný měsíční příjem

Je pochopitelné, že žádný z úvěrových produktů není možné schválit žadateli, který neprokáže výši svých pravidelných příjmů a výdajů. V tomto případě rozhoduje tzv. bilance žadatele, kterou mimo jiné ovlivňují právě zmíněné příjmy a výdaje. Z ní si pak bankovní instituce dokáže vytvořit ucelený obrázek o celkové schopnosti žadatele splácet.

rodinné finance

Při žádosti je zapotřebí doložit i pracovní smlouvu na dobu neurčitou, která poskytuje bance alespoň nějakou záruku. V případě, že pracovní smlouvu na dobu neurčitou není možné doložit, banka úvěr neschválí. Jenž co když pracuju pouze na dobu určitou? V takovém případě ještě stále máte šanci na úvěr dosáhnout, je však zapotřebí, aby byl splacen, ještě před vypršením pracovní smlouvy. Výpovědní či zkušební lhůtu však bankovní instituce neuznávají.

  1. Registr dlužníků

finanční tíseň

Do registru dlužníků je pravidelně zaznamenávána naše platební morálka. Za včasné placení svých pohledávek získáváme plusové body, které nám mohou pomoci při žádostech o úvěr. Pokud však neplníme své závazky, negativní záznam nám může do značné míry zkomplikovat život. Bankovní i nebankovní instituce do registru nahlíží a se zamítnutím úvěru se setká každý, u kterého negativní záznam společnost objeví. I když nebankovní instituce jsou přeci jenom, co se týče registru dlužníků benevolentnější.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.