Jakou máte hladinu testosteronu? Pokud je nízká, musíte jej doplnit! Co dělat a jíst, aby bylo vše zase v pořádku?

Testosteron se stará jako hlavní mužský pohlavní hormon o fungování těla každého muže. Pokud jej ubývá příliš moc, nastávají problémy. Co si s tím počít?

Jakou máte hladinu testosteronu? Pokud je nízká, musíte jej doplnit! Co dělat a jíst, aby bylo vše zase v pořádku?

Testosteron je považován za hlavní a velmi důležitý pohlavní hormon u mužů, a i když jeho hladina vždy přirozeně klesá postupně s přibývajícím věkem, může se stát, že je jeho úbytek vyšší, než by měl být, což způsobuje mužům poměrně nepříjemné a závažné problémy. Testosteron je hormonem, který ovlivňuje mnohé, tvorbu svalů, tvorbu spermií, ale také třeba ukládání tuků. Pokud muž začne ve středním věku ztrácet chuť na sex, začne ztrácet svaly a naopak nabírat tělesný tuk, zleniví a trápí se i svým psychickým stavem, může to znamenat právě úbytek testosteronu. Jak ho zase doplnit a zvednout tak jeho hladinu?

jak doplnit testosteron

Co se to děje?

Testosteron ovlivňuje mnohé, pokud mluvíme o mužích ve středním věku, ti už přirozeně ztrácí hladinu testosteronu, která se každý rokem asi o jedno procento snižuje. Proto i muži tloustnou, ztrácí své svaly, mají problémy s padáním vlasů nebo už nejsou tak fyzicky ani sexuálně zdatní, jako dříve. Určitě je to přirozené a pak stačí třeba jen úprava jídelníčku, hodně spánku a pohybu, aby se testosteron zase trošku zvedl a muž se nemusel jen tiše trápit svou proměnou. Právě nejen fyzická proměna, ale i ta psychická často muže s úbytkem testosteronu sužuje. Jenže špatná nálada, únava a vyčerpání ničemu nepřidávají. Takže je třeba se zvednout, něco začít dělat a pak hlavně vytrvat.

testosteron je mužský hormon

Co pomůže?

Ptáte se tedy, jak doplnit testosteron? Možností je skutečně hodně, opravdu pomůže strava bohatá na bílkoviny, tuky, je dobré jíst hodně vajec, masa nebo ořechů. Vhodný je zvýšený příjem vitamínů nebo třeba zinku. Důležitý je i pravidelný a dostatečně dlouhý spánek, pohyb ale i odpočinek, no a taky je potřeba dát se psychicky do pohody, protože trápením se testosteron bohužel nezvedne. Pozor i na pitný režim, ten by si muži měli také začít hlídat. Navíc se pak testosteron poměrně rychle a kvalitně dá doplnit i prostřednictvím doplňků stravy. K dostání jsou i přesně takové doplňky, které obsahují právě testosteron, a pak jeho hladina zase stoupne.

S úbytkem testosteronu může mít muž potíže vyrovnat se s jistými změnami, ty ale nemusí být trvalé.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.