Kustovnice – skvělý prostředek pro dlouhověkost

Kustovnice čínská, nebo také goji, patří mezi velmi hodnotnou potravinu, která je díky svým mimořádným účinkům označována jako tajemství krásy a věčného mládí, nebo také plody dlouhověkosti. Její červené plody jsou nejzdravějším ovocem na světě, a to díky svým úžasným účinkům na lidské zdraví.
plody goji
Superovoce

Kustovnice čínská je řazena mezi superovoce, neboť obsahuje mnoho prospěšných látek. Obsahuje vitamíny C, B1, B2, B3, B6, E, A, ale také mnoho druhů aminokyselin a minerálů, jako například železo, vápník, měď, selen, fosfor a další. Navíc má mnoho stopových prvků nezbytných pro náš mozek, podporuje činnost jater a ledvin, snižuje riziko vzniku rakoviny, posiluje obranyschopnost a imunitní systém. Působí protizánětlivě, má příznivý vliv na krevní tlak, zlepšuje krevní oběh, podporuje sexuální funkce a plodnost. Je vhodná pro astmatiky, diabetiky i lidi s nemocným srdcem. Navíc dodává vitalitu i energii, vylepšuje pokožku a podporuje hubnutí.
kustovnice čínská
Vedlejší účinky?

Vedlejší účinky kustovnice nemá žádné, má pouze mnoho kladných účinků na naše zdraví.
Jak se jí?
Plody kustovnice můžete jíst jen tak čerstvé nebo jako sušené ovoce, které chutná tak trošku jako rozinky, brusiny, šípky a ostružiny dohromady, nebo si ho přidávat třeba do čaje, při vaření do polévek, k zelenině, k masu, do jogurtů či do dezertů a koláčů.
Kde se pěstuje
Kustovnice se tradičně pěstuje v Číně, kde tamní pěstitelé patří již po dlouhá staletí mezi nejkvalitnější producenty jejích plodů. Kvalita je z tohoto kraje zapříčiněna specifickým klimatem podhůří Himalájí a dostatkem kvalitní úrodné půdy. Pěstování goji se však rozšířilo do celé Evropy, a pokud byste chtěli, můžete si ji zkusit vypěstovat i u vás na zahrádce. Její pěstování je nenáročné, jen potřebuje dostatek tepla, živin a vláhy, pak se vám odvděčí velkým množstvím plodů.

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.