PlayStation 4 je nová dimenze zábavy

Na začátek se podíváme na nějaké základní údaje hlavně pro ty, kteří zatím netuší, o co jde. Herní konzole PlayStation 4 je na českém trhu už od roku 2013. Jako nástupce PlayStation 3 se zařadila mezi konzole tzv. next-gen generace a postoupila tak na další stupeň vývoje v herním průmyslu. Výrobcem tohoto našlapaného zařízení je společnost Sony, která má ve světě už dlouhá léta svou prestiž. Nebudeme Vás nudit hardwarovými a technickými parametry konzole, ty Vám vysvětlí zkušený prodavač nebo si je lze pohodlně vyhledat.

playstation slim
Konzole PlayStation 4 slouží primárně samozřejmě pro hraní videoher. Na trhu je spousta her, různých typů a žánrů – klasický single player, kdy hrajete sám za sebe a vžíváte se do děje nebo také multiplayer, kdy se zapojíte do online hraní s ostatními hrači po světě. Některé hry Vám nabízejí až několik desítek hodin zábavy.
Pro ovládání her je určen bezdrátový ovladač DualShock 4, který lze dobíjet a při hraní jej tak nemusíte mít na pevno zapojený do konzole. Lze k němu připojit i sluchátka.
Co všechno PlayStation 4 umí
PlayStation 4 Vám nabídne i další služby, přeci jen je to multifunkční zařízení, které nemusí být využito výhradně jen pro hraní videoher. Mezi jeho další služby patří:

  • PlayStation Network
  • Sociální sítě
  • PlayStation Plus
  • PlayStation Store

hráči playstationa
Výše uvedené služby jsou k dispozici v internetovém prostředí, je tedy nutné mít bezdrátové připojení k internetu. PlayStation Network je vlastně základní online služba pro systém PlayStation, která zahrnuje další služby – online obchod PlayStationStore, službu PlayStationPlus, video portál YouTube, sociální síť Facebook, možnost hrát videohry online s přáteli, a další.
Skrze internetový vyhledávač můžete standardně procházet internet a to v pohodlí domova na své televizi. Pokud nemáte tzv. Smart TV, hravě si díky konzoli podobné zařízení ze své televize vytvoříte. Při vložení disku v Blu-ray formátu si můžete přehrávat i oblíbené filmy, Blu-ray mechanika je v konzoli zabudovaná. Ale pozor, v novějších verzích jako PlayStation 4 Slim nebo PlayStation 4 Pro již tato mechanika schází. Od společnosti Sony nečekané rozhodnutí, ale je tomu skutečně tak.

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.