Provozujeme autodopravu a rozvážíme ovoce a zeleninu


Máte k dispozici přepravní dodávku a chystáte se rozvážet od soukromých pěstitelů zeleninu a ovoce přímo do domácností? Takováto služba již existuje, například ve Středočeském a Ústeckém kraji se někteří lidé mohou těšit z toho, že k nim zavítá dle domluvy vozidlo, které dopraví přímo až k domovním dveřím metrák brambor na uskladnění nebo bednu plnou jablek. Služba je to velmi vítaná (nejen) mezi seniory, kteří nemají vlastní vůz, a je pro ně problém někde nakoupit ve větším množství zemědělské plodiny na uskladnění v zimních měsících.

Kdo chce provozovat tento typ autodopravy, měl by také počítat s tím, že bude zapotřebí převážet plody od pěstitelů ve vhodných nádobách. A zde se můžeme dostat na tenký led, protože naložit jablka nebo meruňky do dřevěných bedýnek může znamenat v první zatáčce doslova katastrofu. Náklad se vám převáží, nakloní do strany a zřítí. Rozmačkané meruňky a potlučená jablka už neprodáte a maximálně si z nich doma uděláte džem.

jablka v misce

Máme lepší nápad. Skládací přepravku.

Budou vždy čisté – dobrou vizitkou u zákazníka je také čistota. Dbejte o to, abyste přepravky udrželi čisté, výhodné je to v tom, že zatímco plast snadno vyčistíte kartáčem a vodou se saponátem, dřevěnou bedýnku jen tak snadno nevydrhnete.

sklizeň jablek

Složíte je dle potřeby – představte si, že vezete náklad jablek, a na zpáteční cestě potřebujete do auta naložit od kamaráda zahradní kultivátor a sekačku na trávu. Kdybyste tam měli prázdné bedýnky, kultivátor se sekačkou se do auta již nevejdou. Se skládacími přepravkami to bude hračka.

Vydrží déle – dřevěnou bedýnku popadnete za boční ucha, jedno vám zůstane v ruce a zároveň se bedýnka převrhne a praskne boční lať. Můžete přepravku pak směle vyhodit. Takovéto scénáře se stávají a také se u dřevěných beden nepočítá s nějakou závratnou životností. S těmi plastovými to budete mít snazší, protože by při šetrném zacházení měly vydržet mnohem déle.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.