S vozem z autopůjčovny na letišti v Praze k přírodním rezervoárům na koupání

Pražské mezinárodní letiště v Ruzyni se nachází na velmi strategické pozici nejen, co se týče vzdušného prostoru, ale i pro napojení na pozemní komunikace. Toho lze využít i v případě, že očekáváte milou návštěvu ze zahraničí a rádi byste ji provedli turisticky zajímavými regiony, představili snaše nejkrásnější památky a přírodní zajímavosti. Možná, že také zatouží po osvěžení v některém z přírodních rezervoárů, tedy samozřejmě za předpokladu, že letní teploty vyšplhají vysoko nad 25 stupňů Celsia.

koupání v Praze

Pro tyto účely je k dispozici autopůjčovna na letišti v Praze Autopůjčovna Milan, vůz lze přistavit k letištní hale nebo blíže pražskému centru, podle dohody s pronajímatelem, a pak už záleží jen na vás, jakou trasu výletu si zvolíte, aby to stálo za to.

Koupání v Divoké Šárce – máte-li v plánu prohlídku Prahy a je dostatečně velké teplo na koupání, doporučujeme zaparkovat v areálu vodní nádrže Džbán ve stejnojmenném kempu a využít atraktivní lokality přírodního koupaliště. A pokud vám přírodní nádrže nevyhovují, máte možnost navštívit blízké koupaliště Divoká Šárka, umístěné v krásném prostředí na okraji lesoparku.

Divoká Šárka

Pískovny Konětopy – nedaleko obce Konětopy, asi 15 km jihovýchodně od Mělníka, jsou k dispozici dva zatopené pískové lomy, kde je pozvolný přístup do vody a koupání je vhodné i pro rodiny s dětmi. Výlet můžete spojit s návštěvou Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj.

Máchovo jezero – nenecháte-li si ujít prohlídku hradu Kokořín a hradu Bezděz, neměli byste minout bez povšimnutí ani náš nejznámější rybník, založený Karlem IV. – Máchovo jezero. Návštěvníkům jsou dispozici dvě lokality – Staré Splavy a známější pláž Klůček u obce Doksy. Jsou tu k pronajmutí šlapadla a loďky a je možné projet se po hladině výletním parníkem. Máchovo jezero je posazeno do velmi atraktivní oblasti borových lesů, o nichž se zmínil i samotný Karel Hynek Mácha v básni Máj.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.