Zbytečný a zbytečnější

Občas za to ani sami nemůžete. Kuchyňské přístroje bývají oblíbeným darem k svatbám nebo narozeninám a nikdo se vás neptá, zda je opravdu využijete a zda je kuchyň vaším oblíbeným místem pobytu, pokud už se nacházíte doma. Když občas sleduji některé reklamy, procházím letáky s nabídkou domácích potřeb nebo některý obchod, či oddělení přímo navštívím, nestačím žasnout, co všechno by si člověk mohl do kuchyně vlastně pořídit. Geniální je na to firma Tescoma, která má snad opravdu na vše nějaký zlepšovák, přípravek, nástroj. Ale to by musel mít člověk tu kuchyň velkou přinejmenším jako celý dům.
zmrzlinový pohár.jpg
Sama se snažím množství kuchyňského náčiní redukovat a nové kupuji, jen když něco starého vyhazuji. Kus za kus. I tak se některé návštěvy diví, co všechno vlastním. Jsou to ale návštěvy, které moc v kuchyni nepobudou, a vaření není jejich hobby. Já musím k mé obhajobě říci, že vše opravdu využívám, i když něco pouze sezónně, například sušičku zeleniny a ovoce nebo odšťavňovač. Také jsem ale dostala dar, který šel zase zpátky k tomu, kdo mi ho dal s omluvou, že ho prostě nevyužiji a bude lepší, když si ho dotyčný nechá. Jednalo se o zmrzlinovač. Což o to, zmrzlinu doma všichni milujeme, ale přístroj jednak zabral dost míst a pak se nádoba musela několik dlouhých hodin chladit v mrazáku a samotná výroba se také poměrně táhla a na to prostě nemám místo (v mrazáku), ani nervy. To už si raději ve výkonném mixéru rozmixuji zmrzlé ovoce, přidám cukr a smetanu a je hotovo. Letní zmrzka jako vyšitá, rychle a jednoduše.
kuchyňský robot.jpg
Občas to prostě chce myslet, zda všechna ta udělátka, vykrajovátka, nalejvátka opravdu využijete a pokud zjistíte, že jste po nich celý rok nesáhli, tak pryč s nimi. Zkuste také někoho podarovat nebo prostě obdarujte kontejner. Zbavit se zbytečných věcí může být osvobozující.

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.