Čistící šampony – vyberte si ten svůj

Peelingové šampony
Pokožka hlavy je zanesená od příliš zatěžujících šamponů, silikonů obsažených v kondicionérech a šamponech. K tomu přidejte denní používání stylingových přípravků. Dopřejte vlasům pravidelný detox. Zbaví se tak nánosů, které se na ni usazují, dlouhodobě na ní drží a postupem času může pokožka začít reagovat kožními záněty nebo lupy.
Jelikož šampon čistí vlasy přímo u kořínků, vlasy získají po jeho ošetření požadovaný objem.
Šampony obsahují látky, které vlasy i jejich pokožku pročistí a ta potom lépe dýchá. Výsledkem je zdravá vlasová pokožka.
vlasový šampon
Detoxikující šampony
Jsou vhodné pro pokožku, která je zatěžována městským smogem a nepříznivým ovzduším v městských aglomeracích. Na vlasech se v těchto podmínkách usazují volné radikály a tyto šampony pomáhají v boji proti nim. Tento typ šamponů je vhodný také na mastnou pokožku hlavy, pro kterou mohou být někdy speciální šampony určené pro mastnou pokožku hlavy příliš silné.
Silikony ve složení vlasové kosmetiky
Obsah silikonu v šamponech a kondicionérech je zrádný. Jste nadšeni, když si jimi umyjete hlavu, pak ještě několikrát, ale po nějaké době zjistíte, že vám velmi mastí, někdy už i druhý den po umytí. To je způsobeno obsahem silikonů v prostředcích na umývání vlasů. Pokud se vám toto stává často, je namístě začít číst důkladně složení šamponů vhodných pro váš typ vlasů a pokud bude v jeho složení silikon, takový šampon nekupovat. Použitím kondicionéru jen ke koncům vlasů zamezíte silnému maštění vlasů i jejich pokožky. Silikony totiž utvoří na povrchu vlasové pokožky i samotných vlasů neproniknutelný film, který se při opakovaných používáním stejného šamponů stále ztlušťuje a vlasy můžou následkem toho začít padat a silně se mastit.
krásné vlasy
Přírodní složení
Jako alternativa ke klasickým šamponům může být šampon s obsahem hlíny rhassoul. Hezky vlasy umyje, nevysuší je a bonusem je lesklá hříva s objemem. Také při jeho pravidelném použití zamezuje vypadávání vlasů. Po umytí šamponem s hlínou rhassoul je ale nutné vždy použít kondicionér kvůli dobrému rozčesání vlasů.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.