Co čekat od bytového architekta

❶ Jestliže se rozhodnete pro variantu služeb bytového architekta, první kroky by vás měly zavést do jeho studia a je jedno jestli to bude v kamenné provozovně, nebo na jeho webových stránkách. V obou případech si potřebujete prohlédnout jeho práci a ujistit se, zda vám jeho používaný styl a osobní vkus, který odráží ve své práci, vyhovuje. Na webových stránkách většinou naleznete v galerii sbírku fotografií sloužící jako ukázka prací bytového architekta.

byt

❷ Velice důležitý je osobní kontakt s bytovým architektem. Ten by měl vidět prostor, který chcete zpracovat a měl by si přímo na místě vyslechnout vaše představy o budoucím prostoru, který chcete zařídit. Vaše představy následně architekt zpracuje do návrhu a ten vám předloží. Určitě je dobré, pokud je návrh v 3D vizualizaci. Součástí představení návrhu by měla být i dokumentace s půdorysovým zobrazením, se seznamem doporučeného nábytku, s potřebnými prvky k osvětlení, se zásuvkami atd. Měli byste si také ujasnit výši finančních prostředků, které chcete do interiéru investovat.

❸ Pokud se vše domluvilo, máte na výběr ze dvou postupů:

– převezmete vypracovanou koncepci a realizaci si zorganizujete sami

­- pověříte bytového architekta realizací

byt2

❹ Pokud si zvolíte druhou variantu, bytový architekt se postará o veškeré řemeslné práce, komunikuje s dodavateli potřebného nábytku, doplňků nebo stavebního materiálu. Pro vás to znamená hlavně značnou úsporu času a starostí. Na druhou stranu si zase za realizaci projektu připlatíte. Musíte ale brát v potaz i fakt, že na rozdíl od vás tuto práci architekt dělá často a už ví, kde a co nakoupit a obstarat v dobré kvalitě a za rozumné ceny.

❺ Pokud se dostaneme k otázce finanční odměny architektovi, je zde poměrně široké cenové rozpětí a je dobré si vše ujasnit před samotným zahájením prací. Běžně se vychází z toho, že odměna je stanovena v procentech z celkového objemu zakázky a může to být 10 až 15 % z celkových nákladů na projekt.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.