Dekorace v interiéru

Co dělá domov domovem? Nejenom nábytek a vybavení, ale hlavně vkusné a osobité doplňky, které dotvoří atmosféru. Obklopte se věcmi, které pro vás mají byť sentimentální hodnotu, ale dotvoří prostor, ve kterém se budete cítit dobře. Jaké dekorace budou do interiéru to pravé a jakým se raději vyvarovat?

lampa-exklusiv-seda-20-15-18-cm

Dekorace ve stylu retro
Retro doplňky jsou připomínkou dob dávno minulých, ale na rozdíl od starých věcí ještě voní novotou a skvěle se hodí do moderního interiéru. V posledních letech je retro styl velkým hitem, proč by tedy podobně laděný kabát nemohl obléknout i váš domov? Dekorativní lampy, ozdobné přehozy, staré plakáty či proutěné košíky přemění interiér vaše bytu k nepoznání.

Jemná a přesto osobitá Provence
Oblast nacházející se v jihovýchodní části Francie, která je provoněná rozkvetlou levandulí a omývaná Azurovým mořem. Kdo by si kousek tohoto ráje nechtěl přinést i k sobě domů. Vpusťte k sobě domů kouzlo Provence, které každému interiéru vdýchne pocit domova a útulnosti. Provence dekorace jsou povětšinou z přírodních materiálů, jako je dřevo, bavlna kov, či keramika. Skvělým doplňkem v Provence stylu tak budou pohovky či povlaky v květinových vzorech, smaltované či keramické nádobí, ozdobné vázy s levandulí či ozdoba v podobě dekoračního anděla.

andilek-stojici-bily-7-cm-4-ks

Holé stěny příliš parády neudělají
V posledních letech jsou velmi oblíbené neutrální barvy nejenom na stěnách, ale i v případě dekorací či doplňků. Je ovšem potřeba poznamenat, že neutrální barvy doma příliš mnoho parády nevytvoří. Proto je dobré světlé barvy na stěnách kombinovat s výraznějšími barvami v podobě doplňků. Co třeba výraznější tapeta na stěně či povlečení v křiklavých barvách, které rozzáří celou místnost? Nezapomeňte také na obrazy či zarámované fotografie, které rázem promění celý prostor k nepoznání. Inspiraci se meze nekladou.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.