Hry a aktivity, které děti vzdělávají

Dětství vašich dětí obnáší nepřekonatelnou pohodu a volnost, kterou by si měly už v tak útlém věku vážit. Je to magické období, které je plné her, dobrodružství a nejkrásnějších vzpomínek na různé lumpárny a dovádění.
I v průběhu tohoto období byste se však měli postarat o to, aby vaše děti neprožily pouze každý den z pozice „nicnedělání“, ale taktéž i se špetkou poznávání a nauční činnosti.
stolní hry

Hračky, které jich něčemu přiučí

Existuje řada edukačních hraček, které se dělí do skupin dle věku dítěte. Najdete mezi nimi různé hračky pro miminka, které jim pomáhají zlepšit jejich motoriku a zbystřit pozornost.
Pak jsou tady hračky pro starší děti, které navštěvují školku a učí se základních pojmů a věcí, které využijí už po zbytek života. Jsou to různé skládačky, tvůrčí hry nebo i stavebnice, které podpoří prostorové vidění a fantazii.
malování na tabuli

Společenské hry jako cesta k lepší paměti

Na trhu je více než dostatek společenských her, které se zajímají i o to, aby s nimi děti rostly a současně i přemýšlely.Opět musíte dát pozor na věkovou kategorii a příliš brzy s nimi na vaše děti nespěchat.
Pokud už na nich mají čas, pusťte se do hraní, které jejich hlavičky potrápí a něčemu je přiučí. Na dětské paměti, fantazii a myšlení, byste měli společně pracovat i formou hry a zábavy.
dívka u stavebnice

Edukační aktivity

To jsou všechny aktivity, při kterých se děti naučí něco nového. Řadí se mezi nich i kroužky, ve kterých získají širší pohled na to, co jim je neznáme a přijdou k dovednostem, o kterých neměly ani ponětí. Můžou to být talentové kroužky, sportovní, doučovací nebo nějaké volnočasové a nenásilné, které dětem naopak zpestří jejich režim a pomůžou jim dospívat.
V případě, že stojíte o to, aby vaše děti v dnešním světe nebloudily, ale byly opravdu připravené na to, že musí i něco vědět, je dobré nesedět doma u televize, ale vyrazit ven mezi lidi a navštívit místa, o kterých víte, že jsou zajímavá a vzdělávací.
• V současnosti se koná nespočet výstav, veletrhů, ale i podujatí, které mají dětem přinést bližší informace o tom, co se jim bude hodit už celý život. A rovněž je jejich cílem vytrhnout děti ze zaběhlého kolotoče, který tráví u svých mobilních telefonů.

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.