Nejde o ideální obydlí, ale je levné

Mít něco svého chce každý. Bydlet pod vlastní střechou je z mnoha důvodů mnohem lepší než někde v nájmu. Nicméně zatímco ještě před deseti patnácti lety to vypadalo, že vlastní bydlení bude mít u nás skoro každý, v poslední době to naopak vypadá, že nakonec bude valná část populace České republiky žít v nájmu. Důvodem jsou samozřejmě předražené obytné nemovitosti, které cenově půjdou dolů už jen velmi ztěžka. Tento druh potíží byl donedávna spojován pouze s Prahou a dalšími velkými obcemi v Česku, nicméně dnes se již rozšířil prakticky na celou naši vlast. V současnosti je víceméně nemožné koupit legálně levnou obytnou nemovitost, která by nebyla ve vyloučené lokalitě nebo někde úplně na samotě.

Dům u bazénu

Není však nutné poohlížet se pouze po nemovitostech. Existují i jiné možnosti, z nichž některé mohou být vhodné pro široké spektrum zájemcům. Mezi ně patří i nový mobilheim, který rozhodně má co nabídnout. A to nejen co se ceny týče.

Cena je však jejich největší výhodou, díky které se v poslední době prodávají skoro tak dobře jako housky na krámě. I když si to mnoho lidí nemyslí, mobilní domy jsou hlavně v posledních dvou generacích plnohodnotným celoročním bydlením, po kterém je velká poptávka i u střední, nikoliv nižší střední třídy. Není ani divu, za stejné peníze nemáte šanci nakoupit ani malou garsonku, natož pak byt o několika pokojích. Navíc zde jako bonus dostanete kompletně zařízený vnitřní prostor, což je rozhodně velice lákavé.

Hodiny a domek

I když je moderní mobilheim vhodný k celoročnímu bydlení, jeho dříve vyrobené verze postrádají dostatečně kvalitní zateplení, a tudíž se v nich dá plnohodnotně žít pouze v jarních a letních měsících. A tomu odpovídá i jejich cena. Proto si již hodně lidí tento druh obydlí koupilo ne pro žití, ale jako chatky pro trávení letních měsíců. Stačí mít vhodný pozemek, nemusí se jednat o stavební parcelu, a místo pro trávení víkendů či dovolených je vytvořeno.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.