Prostor pro dospívání

Každý kdo má děti, bude vědět o čem je řeč. První zvednutí hlavičky, první zoubky, první krůčky, první slůvka a pak jakoby ve vteřině před vámi stojí puberťák, jehož potřeby, přání a smýšlení už nejsou stejné. Prodali jste přebalovací pult, poté dětskou postýlku, nakonec i dětskou postel a zbavili se tapety s medvídky. Co teď? Kdy je vhodný čas na změnu? Jak zařídit pokoj pro malé dospělé a čím jej vybavit?

Jde-li vaše dítě na druhý stupeň, přichází s tím i nechvalně známá puberta. Ještě to není dospělý jedinec, ale dítě už také ne. A tomu musí odpovídat i jeho pokoj.

dětský pokoj

Barvy

Obtisky kačenek, nebo tapety s jednorožci už se do pokoje teenagera prostě nehodí. Ačkoliv ještě občas sleduje pohádky pro děti, před přáteli chce být zkrátka cool a tomu musí odpovídat i zdi jeho pokoje. Vymalujte pokoj jednoduše, použijte jeho oblíbené barvy, které můžete třeba uspořádat do zajímavých geometrických tvarů. Pozor, ať to s barvami nepřeženete a neuděláte mu z pokoje šapitó.

Osvětlení

Svítidla ve tvaru berušek, nebo lustry s medvídky musí okamžitě pryč. Lustr do pokoje Light4home.cz vašeho malého dospěláka musí být moderní, nápaditý a stylový. Výběr je obrovský a je třeba se zaměřit na styl, který váš potomek uznává. Jednoduché závěsné svítidlo z foukaného skla v barevném provedení, lustr na tyči s dřevěnými prvky, nebo nedbalá elegance v podobě lustru na lanku. Nejste-li si jistí, zkuste se poradit přímo s vaší ratolestí. Určitě si vybere třeba na e-shopu Light for home.

lustr

Postel

Dětská zábrana už nebude nutná a postel ve tvaru autíčka může působit v pokoji dospívajícího groteskně. Nyní už vybírejte z klasických postelí. Nechcete-li za pár let kupovat postel novou, volte raději větší rozměr. Pokud vám to prostor dovolí, ideální bude 140x200xm, nebo ještě lépe 160x200cm.

Úložný prostor

Je obecně známo, že puberťáci neradi uklízí. Chcete-li jim tento úkol zjednodušit (a sobě nakonec také), zvolte šatní skříň s tyčí, kam si mohou oblečení věšet. Vyhnete se tak rozházeným komínkům prádla. Psací stůl se šuplíky vyřeší potíž s ukládáním učebnic a sešitů. A nakonec malá knihovnička, protože to s nimi přece jen tak nevzdáme a sem tam jim nějakou knihu koupíme.

Při výběru vybavení studentského pokoje se ovšem hlavně poraďte se svojí ratolestí. Je to už dostatečně rozumný tvor, který ví co chce…alespoň co se nábytku týče.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.