Péče o pokojové rostliny


Pokojové rostliny nám nahrazují pohled na zeleň v našich v bytech. Je proto důležité se o ně patřičně starat, aby co nejvíce prospívaly.
Rostliny mají pozitivní dopad na kvalitní vzduch a některé vypouštějí do vzduchu silice, které pomáhají při nemoci například dýchací cest. Kytky rozdělujeme do určitých skupin a před jejich nákupem, je dobré předem vědět, co od nich budeme vyžadovat. Rozhodující je i budoucí prostředí, ve kterém budeme rostliny pěstovat. Každá vyžaduje méně, či více světla, nebo rozdílnou teplotu.
pokojové rostliny a láhev
Dalším faktorem je prostor a vaše možná péče. To znamená, že pokud se nechcete tolik starat o blaho rostlin, je lepší volit druhy, které nevyžadují velkou péči. Zkrátka je nesmyls kupovat velikou palmu do malého bytu, nebo pořizování kvetoucích rostlin, když nemáme čas se jim dostatečně věnovat. Na trhu je však tak velké množství druhů, že si tu svou najde úplně každý.
Zásady péče
Jak už bylo řečeno, na trhu je mnoho druhů, kteří potřebují svojí individuální péči. Pěstování je z pravidla jednodušší v teplých měsících, kdy můžeme rostlinky uchovávat i na zahradě. V podzimních a zimních měsících, musíme dodržovat podmínky, které jim budou nahrazovat jejich přirozené klima.
velké pokojovky
Jak je to se zaléváním
Není nic důležitějšího, než právě zálivka. Pokud se nebudete držet určitých pravidel, vaše květiny budou s velkou pravděpodobností trpět. Důležitá je i měkkost vody. Vždy využívejte spíše dešťovou, nebo vodu z přírodních zdrojů. Možná vás překvapí i to, že není dobré zalévat příliš studenou vodou. Volte proto vodu teplotně podobnou té pokojové, nebo o něco málo nižší. Zálivku je vhodné doplňovat různými hnojivy, které se do půdy v přírodě dostávají a jejich absence by neměla chybět ani v bytových podmínkách. Rostlinky také ocení vlhčený vzduch, proto čas od času rozprašovačem zvlhčete jejich okolní vzduch. Někdy jej můžete i osprchovat, a to i z důvodu usazování prachu, který jim nesvědčí pouze z estetického hlediska.

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.