Co obnáší otevření vlastní autodílny?

Vůbec nezáleží, zda patříte mezi zkušené automechaniky či se vášni k autům věnujete pouze ve volném čase. Určitě už jste někdy přemýšleli o vlastním autoservise, kde byste si mohli plnit své sny. Mít vlastní autoservis je koneckonců sen každého milovníka silničních automobil, který se snaží své čtyřkolové miláčky neustále vylepšovat, opravovat, rozebírat a následně zase sestavovat.

rozebraný motor

Otevřít si vlastní autoservis ovšem není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Co o takové živnosti vlastně říká zákon? V jakých prostorech může taková autodílna provozována? Jaké parametry musí splňovat?

Domácí autodílna v očích zákona

Pokud se opravdu chcete plně věnovat servisu automobilů nebo si jejich opravou alespoň trochu přilepšit a věnovat se mu ve volných chvílích, je potřeba splnit nespočet podmínek pro vznik živnosti. Podmínky se samozřejmě netýkají pouze osoby, která chce živnost provozovat, ale i prostoru, ve kterém má být autodílna umístěna.

rozbitý světlomet

Autodílnu lze tak zřídit v prostoru, která byla za tímto účelem řádně zkolaudována dle platného stavebního zákona. Dále musí být po celou dobu aktivní činnosti provozovny ustanovena odpovědná osoba a celý objekt musí být odpovídajícím způsobem označen. Vybavení autodílny už zákon nijak nepředepisuje. Což může být v mnohých ohledech výhoda, ale i nevýhoda. Existují však některé šikovné nástroje, které se vám jistě v začátcích budou hodit.

Bez kterých nástrojů a vychytávek se neobejdete?

Základní vybavení autodílny asi nemusíme nějak zdlouhavě přibližovat. Patří sem kompresory (elektrický, šroubový kompresor Piskovacky), hydraulické zvedáky, vyvažovačky, ruční nářadí nebo náhradní díly.

Existuje i celá řada dalšího vybavení, které sice nepatří zrovna mezi ty nejlevnější, ale prostřednictvím nich můžete svým zákazníkům dopřát prvotřídní služby.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.