S biomiskou bude klíčení semínek jednoduché

Chystáte se pustit do klíčení semínek? Jedná se jistě o dobrou volbu, jak zdravě obohatit svůj jídelníček. Navíc jsou mladé výhonky rostlin ještě ke všemu velmi chutné, křupavé a šťavnaté, takže si je v kuchyni brzy oblíbíte, bez ohledu na to, zda je budete využívat jako součást studené či teplé kuchyně, anebo je budete konzumovat prostě jen tak v syrovém stavu.

malé sazenice

Aby vám šlo pěstování mladých výhonků rostlin dobře od ruky, jistě se vám přitom bude hodit také praktická klíčící biomiska. Jedná se o speciálně upravenou misku z odolného, zdravotně nezávadného plastu, která je chytře vymyšlena tak, že je právě pro klíčení semínek naprosto ideální. Navíc v každé zakoupené sadě naleznete hned tři takové misky, což v praxi znamená, že budete moci klíčit semínka naprosto bez omezení. Buď můžete do každého patra umístit jeden druh semen anebo klíčky různého stáří. A to nejdůležitější je, že klíčící biomisky je možné stohovat, takže vám nezaberou více, než nezbytné minimum místa.

Pěstování klíčků je snadné, tyto mladé rostlinky jsou naprosto nenáročné. Vše, co potřebují, zahrnuje vodu, příjemnou pokojovou teplotu, která proces klíčení urychlí, a také dostatek světla poté, co se objeví první výhonky. Takže nádobu s klíčícími semínky můžete umístit třeba na vnitřní okenní parapet anebo na jiné místo, kde je dostatek světla a tepla. Vlastně se jedná o ten nejsnazší způsob zahradničení, jaký existuje.

růžové kořínky

To jediné, co budete muset během procesu klíčení a růstu klíčků zajistit, je dostatek vláhy. Nejprve je nezbytné semínka nechat nabobtnat, třeba tak, že budou přes noc ponořená pod vodou. Jakmile nabobtnají, musíte je udržovat neustále vlhká – nesmějí ve vodě stát, ale jejich povrch nesmí oschnout. Toho docílíte tím, že je budete pravidelně několikrát denně oplachovat. A právě přitom vám také přijde vhod speciální biomiska, neboť všechny misky stojící nad sebou je možné prolévat vodou současně.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.