Než si šlápneme do pedálů

Rozhodně je třeba mít k tomu vhodný dopravní prostředek, to je celkem logické. Jenomže v dnešní době je tak neskutečně velký výběr, že to stojí za pořádnou úvahu. V první řadě je třeba si uvědomit, kde se na něm budeme nejčastěji pohybovat, aby nám pěkně pasovalo do terénu. Například na převážně nezpevněných plochách nebo neupravených cestách bude lepší zvolit horská kola neboli MTB. Trekingová a krosová kola jsou spíše určena na lehčí terén, silniční provoz nebo zkrátka na různé cyklostezky. Vybrat si můžeme i v sekci elektrokol. Když máme kolo, tak nesmí chybět základní a zásadní věc, jako jsou ochranné prvky, především helma. Bez té bychom vůbec neměli vyjíždět a to ani na krátkou vzdálenost.

cyklista

Jak vybrat další cyklistickou výbavu?
Především se jedná o oblečení, které je speciálně určené na kolo a splňuje tak nároky klasického funkčního sportovního oblečení. To znamená, že je prodyšné a odvádí pot od pokožky. Aby nás nezaskočilo špatné počasí cestou, tak některé z nich si poradí zároveň s nepříznivými nebo chladnějšími podmínkami. Takové funkční prádlo bývá nepromokavé a častokrát i zateplené. Při volbě značkového funkčního prádla neuděláme chybu při výběru značky silvini, která má skutečně bohatý výběr.

cyklisté

  • Cyklistické bundy, vesty nebo i pláštěnky splňují dokonce požadavek, že jsou velmi dobře skladné, a když se srolují, tak se dokonce v pohodě vejdou do zadní kapsy dresu, kde vůbec nepřekáží a v čase potřeby je člověk rád vytáhne.
  • Dresy, vesty a bundy jsou specifické svým prodlouženým střihem v zádové části. To je na druhou stranu výhodné pro ohnutou pozici při jízdě, že právě záda nezůstávají odkrytá.
  • Kalhoty se nabízí v mnoha provedení, kdy mohou být krátké, dlouhé nebo jen tříčtvrteční. Nicméně jsou vybaveny speciálně anatomicky tvarovanou a polstrovanou vložkou. Ta se rozhodně vyplatí, jelikož zmírňuje dopady dlouhého sezení v sedle na těchto velmi citlivých partií.
  • Vesměs je dobré si rovnou vybrat funkční prádlo s výstražnými reflexními prvky, což je naprosto skvělá věc pro provoz na komunikaci. Řidiči motorových vozidel tak cyklisty zaregistrují prakticky ihned.

Důležitou podmínkou, aby funkční prádlo fungovalo správně, je, že musí bezpodmínečně přilehnout na holé tělo, tudíž pak splní veškeré podmínky jeho funkčnosti ke spokojenosti cyklisty.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.