S dětmi za kulturou

Jestlipak chodíte s Vašimi dětmi do divadla, na výstavy nebo někam jinam za kulturou? Je nám velice líto, že 80 % rodičů teď odpoví, že se svými dětmi za kulturou nechodí. Jaké jsou důvody, že rodiče s dětmi tyto kulturní události nenavštěvují? Proč tomu tak je?
My bychom to chtěli změnit. Myslíme si, že je velice důležité, aby děti byly zvyklé odmala navštěvovat kulturní centra, společenské události, divadla, výstavy a další. Je nám líto, že většina z Vás za kulturní událost považuje jen návštěvu kina.
Balet, kultura, divadlo
Nechceme znehodnocovat kino, i návštěva kina se řadí mezi kulturní události. Jen by to neměla být jediná aktivita tohoto druhu. Když to vezmeme od začátku, tak už i s kinem nastává problém, protože 4 člennou rodinu vyjde jen samotná návštěva kina na 700 CZK. Pokud k tomu přidáme ještě občerstvení pro tuto rodinu, jsme minimálně na 1 000 CZK.
Žijeme v době, kdy 1 000 CZK není zanedbatelná částka a rodiny ji raději investují do něčeho jiného. Ne každý si může dovolit návštěvu kina.

Co řádíme mezi kulturní události, aktivity?


· kino
· divadlo
· balet
· muzikál
· lední show
· výstavy
· karnevaly
· volnočasové kroužky, aj.
Všechny tyto aktivity řadíme mezi společenské události, ale jen malé procento rodičů dopřává tyto návyky svým dětem. Kdy začít? Ideální věk je okolo 3. roku dítěte, některé děti to zvládnout/pochopí dříve, některé déle, ale je to +/- stejné.
Líbí se nám, že divadla a další instituce už myslí na své malé diváky a uvádějí speciální představení přímo pro děti, proto máme obrovské množství možností.
Divadlo, v divadle, diváci
Rodiče se vymlouvají, myslí si, že by jejich děti neudržely pozornost, že by se jim divadelní představení ani nelíbilo. Ono je jasné, že pokud vezmete Vaše dítě za kulturou poprvé například v 7 letech, tak to nemusí proběhnout zrovna 2x ideálně, ale je to jenom pro to, že na tuto aktivitu dítě nikdy nebylo zvyklé.
Udělejte si z toho krásný rituál, domluvte se s přáteli, vyrazte v partě, krásně a společensky se oblečte, Vy i Vaše dítě, jděte na kulturní událost, poté si zajděte například na oběd a naučte Vaše dítě, jak se chovat ve společnosti. Bude to Vaše společná radost!

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.