Hloupnoucí děti

To, že děti hloupnou zaznamenávají učitelé již nějakou dobu. Dokonce je prokázáno, že jsou děti pozadu o dva až tři roky, oproti dětem stejného věku před několika lety. To znamená že zvládají mnohem méně věcí a to, co kdysi zvládlo kterékoli dítě dnes už umí pouze zlomek. Proto jsou na ně ve školách také kladeny mnohem menší nároky a za to za co dnes děti obdrží jedničku nebo dvojku by kdysi byla při nejlepším trojka. Čím je ale toto zhoršení zaviněno?
holčičky nad sešitem
·         Elektronika a sociální sítě – Tyto věci mají na vývoj dítěte velký dopad. Dnešní děti jsou už od mala vychovávány s mobilem nebo tabletem v ruce (pravdou také ale je, že je v dnešní době práce s elektronikou vyžadována, a bez jejího používání se neobejdeme) Většinou to tak dopadá, když se rodiče dítěti moc nevěnují a aby měli sami klid řeší výchovu touto cestou. Děti pak tráví svůj čas u nesmyslných her, díky kterým získávají zcela zkreslený pohled na život a celkově i na svět okolo sebe.
·         Dětem je všechno předkládáno na stříbrném podnose a nejsou na ně kladeny žádné nároky. Doby, kdy učitel přišel do třídy, rozdal papíry a kdo se průběžně nepřipravoval měl smůlu. Dnes jsou dětem všechny písemky hlášeny, a dokonce je jim oznamováno co přesně se na nich bude nacházet, a i přes tento fakt nedopadají zrovna nejlépe. Po napsání písemky už po nich tyto znalosti ani nejsou vyžadovány, a tak je mozek automaticky vypouští.
·         Čtení knížek už je out. Dnešní děti už pomalu ani neví, co knížka je. To má také na svědomí, že se tenčí jejich slovní zásoba, zhoršuje se jejich čtení a celkově čtenářská gramotnost, klesá míra fantazie a nedokážou si utvořit svůj názor.
nadšení z pc hry
·         Dalším problémem je vštěpování nedůležitých životních hodnot. Hlavní důraz je kladen na to, jak člověk vypadá. Děti jsou učeny na to, že krása je mnohem více než přirozená inteligence. To znamená že když jste krásní dostanete se mnohem dále. Samozřejmostí je sledování počtu přátel na sociálních sítích a počet lajků u fotografií.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.